TOP5 mlek modyfikowanych bez laktozy

Nie od dziś wiadomo, że pokarm matki to źródło wielu składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju noworodków. Szczególnie w pierwszym roku życia dziecka bardzo ważne jest zbilansowane żywienie. Niestety z wielu powodów karmienie piersią nie zawsze może być możliwe. Dodatkowo coraz częściej u noworodków występują nietolerancje pokarmowe, np. na laktozę. Rodzice alergików powinni zaopatrzyć się w mleko modyfikowane bez laktozy. Zawiera wszystkie niezbędne składniki do prawidłowego rozwoju, a przede wszystkim jest bezpieczne dla malucha. Jednak ze względu na dość sporą różnorodność na rynku, matki mogą zastanawiać się, jak właściwie dobrać mleko bez laktozy dla dzieci. W poniższym artykule przedstawiono kilka rad, czym kierować się podczas zakupu produktu.
Mleko modyfikowane może być wartościowym zamiennikiem pokarmu matki. Powstaje ono poprzez wzbogacenie witaminami, nukleotydami oraz prebiotykami bazy, czyli mleka krowiego. Dzięki tym substancjom rozwój dziecka przebiega prawidłowo. Producenci tych mieszanek zadbali również o właściwie żywienie maluchów z nietolerancją laktozy. Produkty zawierające ten składnik mogą powodować wiele nieprzyjemnych skutków, takich jak ból brzucha czy biegunki. Z tego powodu opracowano mleko dla niemowląt bez laktozy, które jest w pełni bezpieczne dla alergików.
Ze względu na dużą różnorodność mieszanek mlecznych obecną na rynku, wybór odpowiedniego produktu może sprawić niemały problem. Substytuty mleka matki ze względu na stosowanie różnych technologii, mogą być odmienne pod względem składu, a także smaku czy konsystencji. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jakie substancje zawiera produkt. Jeśli wybieramy mleko bez laktozy dla dzieci, ważne jest też dobór produktu w zależności od stopnia zaawansowania alergii. Na poszczególnych etapach rozwoju organizmu zapotrzebowanie na składniki odżywcze może być różne. W związku z tym rodzaj mleka należy dobrać do wieku malucha. Smak oraz konsystencję powinniśmy indywidualnie dostosować do preferencji dziecka.

Mleko modyfikowane bez laktozy - ranking

Aby ułatwić wybór został stworzony ranking pięciu najchętniej wybieranych mlek bez laktozy dla dzieci.

5. Nutramigen 1 Lgg Mleko Proszek 400G

Jest to produkt, który sprawdzi się u niemowląt nietolerujących laktozy, a także mających alergię na białka. Ponadto Nutramigen dostarcza niezbędnych substancji odżywczych oraz kwasów Omega-3. Wśród konsumentów cieszy się dużą popularnością, ze względu na smak oraz według opinii może okazać się pomocne przy niwelowaniu kolek.

4. Nuppi Mleko początkowe bez laktozy dla niemowląt 0-12 m - 350 g

Preparat Nuppi to mleko bez laktozy dla niemowląt, które może być stosowane przy nietolerancji tego cukru. Ponadto łagodzi wiele dolegliwości, takich jak biegunki. Dodatkowo mieszanka została wzbogacona o kwas arachidonowy i kwas dokozaheksaenowy.

3. NESTLE NAN Expert Bezlaktozowy W Nietolerancji Laktozy Oraz Biegunce Od Urodzenia 400g

NESTLE NAN Expert Bezlaktozowy to specjalnie opracowana formuła mleka w proszku, która uwzględnia wszystkie potrzeby żywieniowe niemowlęcia. Skład preparatu jest właściwie zbilansowany oraz został wzbogacony o kwas DHA. Ponadto nie znajdziemy w nim szkodliwego oleju palmowego, co pozwala na prawidłowy rozwój dziecka.

2. Bebilon Proexpert Bez Laktozy 400G

Mleko bez laktozy dla niemowląt Bebilon Proexpert jest odpowiedni od narodzin do 6. miesiąca życia. Zapewnia maluchowi niezbędne składniki odżywcze, dzięki czemu jego rozwój nie zostanie zaburzony. Dodatek kwasu DHA wspiera pracę układu odpornościowego, nerwowego, a także serca. Wiele rodziców przyznaje, że ten preparat smakuje ich dzieciom oraz są zadowoleni z jakości produktu.

1. Miralex Capricare 2 mleko następne oparte na mleku kozim po 6 miesiącu 400g

Mleko od Capricare dla dzieci z nietolerancją laktozy wykorzystuje wszystkie walory mleka koziego. Ponadto zostało wzbogacone o niezbędne witaminy, składniki mineralne, jak i odżywcze. Nisko przetworzony produkt zapewnia pociechom pełne bezpieczeństwo i smak.
Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas ranking pomoże wybrać właściwy substytut pokarmu matki dla dziecka. Zapewni to prawidłowy rozwój niemowląt, który jest bezpieczny dla ich organizmu.
Rekomendowane rankingi: