Ranking najlepszych kasków rowerowych dla dzieci - TOP 5!

Rower to, zaraz po chodziku, bardzo często pierwszy pojazd, którym zainteresowane są dzieci. Obecny rynek odpowiada również na potrzeby tych najmłodszych, dzięki czemu wiele maluchów dostaje swój pierwszy rowerek już we wczesnym dzieciństwie. Decydując się na taki zakup, warto również pomyśleć o kasku. Element ten, choć czasami może wydawać się zbędny, ma w rzeczywistości ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa malucha. Poznaj najlepsze kaski dla dzieci i wybierz ten najbardziej dopasowany do potrzeb Twojego dziecka!

5. Kask rowerowy dla dziecka Scott Spunto Jr Plus

Na początku naszej listy postanowiliśmy umieścić kask juniorski Scott Spunto Jr Plus. Jest on uznawany za jeden z najbezpieczniejszych i najbardziej zaawansowanych kasków rowerowych dla dzieci. Ranking musiał więc go objąć! Scott Spunto Jr Plus inspirowany jest produktami z tej kategorii przeznaczonymi dla osób dorosłych. Dzięki systemowi MIPS®, podczas upadku chroni on Twoje dziecko przed uderzeniami w głowę pod kątem. Najlepsze kaski dla dzieci, do których ten Scott niewątpliwie się zalicza, często wyposażone są w dodatkowe pomocnicze elementy – w tym przypadku stanowi go tylne światło bezpieczeństwa. Jego zaletą jest także łatwo regulowany system dopasowania J-RAS, pomagający zapewnić prawidłowe ułożenie kasku na głowie.

4. Kask rowerowy dla dziecka Uvex Finale Junior

Drugi produkt, który musiał znaleźć się w rankingu kasków rowerowych dla dzieci to Uvex Finale Junior. Jest to jeden z najczęściej wybieranych przez rodziców kasków dla ich pociech. Zastosowana podczas jego tworzenia technologia In-mold zapewnia niesamowitą trwałość oraz lekkość produktu. Ważny jest również system IAS, pozwalający na łatwe i szybkie dopasowanie kasku do kształtu głowy jedną ręką, wykorzystując pokrętło umieszczone z tyłu. Ponadto ten jeden z najlepszych kasków dla dzieci waży jedynie 250 gramów! Najmłodsi użytkownicy cenią sobie również szeroki wybór wzorów, dzięki któremu każdy może z łatwością znaleźć alternatywę dla siebie.

3. Kask rowerowy dla dziecka Kinderkraft Safety

Jeśli chodzi o kaski rowerowe dla dzieci, ranking powinien zawierać również nieco tańsze, a przy tym profesjonalnie wykonane produkty. Do obydwu tych kategorii zaliczyć można Kinderkraft Safety – kask typu orzeszek, chroniący duży obszar głowy dziecka. Jego zaletą jest posiadanie pokrętła umieszczonego z tyłu, pozwalającego na regulację, dzięki której będzie on dopasowany do obwodu głowy małego użytkownika. Warto także zaznaczyć, że pomimo solidnej konstrukcji, kask Kinderkraft Safety jest bardzo lekki (waży jedynie 0,22 kg), dzięki czemu jego noszenie nie męczy dziecka. Aby zapewnić dodatkową amortyzację podczas upadku, produkt został wyposażony w dodatkową piankę EPS, schowaną pod warstwą wewnętrzną.

2. Kask rowerowy dla dziecka Alpina Ximo Flash

Zaletą kolejnego kasku rowerowego dla dzieci z rankingu jest Run System Classic Slide – okucia z wolnostojącym pałąkiem wewnątrz. System ten pozwala na indywidualne dopasowanie kasku Alpina Ximo Flash do kształtu oraz wielkości głowy jego młodego właściciela. Dodatkowym atutem tego produktu są maleńkie komórki powietrza (system High Expanded Polystyrene), dzięki którym siła uderzenia w przypadku wypadku jest rozpraszana. Widoczność na drodze poprawia natomiast światło LED, zamontowane z tyłu. Śmiało można stwierdzić, że Alpina Ximo Flash to jeden z najlepszych kasków dla dzieci.

1. Kask rowerowy dla dziecka Kellys Sprout Junior

Ranking kasków rowerowych dla dzieci nie mógł pominąć kasku Kellys Sprout Junior. Produkt ten wyposażony został w tzw. szczękę dla dzieci – pomaga ona chronić nie tylko głowę, ale również twarz malucha, który z niego korzysta. Jest on nieco cięższy niż inne kaski z rankingu (zależnie od rozmiaru waży 0,38-0,4 kg), nie przekracza jednak zalecanej wagi 0,5 kg. Dodatkowo lekkości nadaje mu m.in. technologia In-mold, wykorzystująca piankę EPS. Warto także wiedzieć, że część podbródkowa jest możliwa do odpięcia. Kask Kellys Sprout Junior wyposażono w odblaski, poprawiające widoczność dziecka po zmroku. To model z nieco wyższej półki cenowej, jednak bezpieczeństwo Twojego dziecka jest warte takiej inwestycji.

Rekomendowane rankingi: