Ranking najlepszych inhalatorów dla dzieci - TOP 5!

Choroby sezonowe górnych i dolnych dróg oddechowych u dzieci są bardzo powszechnym zjawiskiem. Szczególnie w momencie pójścia malucha do przedszkola czy żłobka liczba zachorowań na infekcje wirusowe i bakteryjne jest bardzo duża. Jednym z urządzeń o charakterze medycznym, które bywa szczególnie przydatne w procesie rekonwalescencji maluchów, jest inhalator.

Inhalator to urządzenie, które dzięki specjalistycznej konstrukcji zamienia płynny lek z substancją czynną na parę wodną, którą dziecko wdycha, przenosząc cząsteczki wprost do dróg oddechowych. Inhalacja jest terapią, która pozwala w szybki i łatwy sposób ułatwić maluchom oddychanie, rozrzedzić wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych, zadziałać przeciwzapalnie, a także ułatwić odksztuszanie. Jaki inhalator najlepszy dla dzieci możesz kupić obecnie? Wielu rodziców przegląda fora internetowe, a także strony internetowe sklepów i aptek w poszukiwaniu idealnego urządzenia. Aby ułatwić sobie zakup i wybrać sprawdzony, sprzęt wysokiej klasy, warto przeanalizować poniższy ranking inhalatorów dla dzieci, który prezentuje pięć topowych modeli.

Jaki powinien być inhalator dla dzieci? Najlepsze modele

Aby zakupić inhalator dla dziecka – najlepszy wśród dostępnych – który będzie spełniał swoje zadanie w procesie inhalowania malucha, warto kierować się przede wszystkim jego parametrami technicznymi. Wysoka jakość wykonania oraz odpowiednia moc i siła urządzenia dają gwarancję prawidłowego rozpylania leku na pożądaną wielkość cząsteczek. Podczas zakupu inhalatora dla dziecka koniecznie zwróć uwagę na:

– możliwość ciągłej pracy urządzenia, bez konieczności przerywania inhalacji w jej trakcie,

– poziom hałasu emitowanego przez urządzenie w trakcie pracy,
– wielkość cząsteczek, na które sprzęt jest w stanie rozbijać lek,
– prędkość procesu inhalacji,
– kształt inhalatora oraz jego waga,
– obecność dodatkowych akcesoriów, takich jak różnej wielkości maseczki czy filtry.

Inhalator dla dzieci – ranking

Ten subiektywny ranking inhalatorów dla dzieci prezentuje pięć urządzeń, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania, atrakcyjną ceną oraz rekomendacjami zadowolonych z ich użytkowania rodziców.

5. Inhalator dla dzieci Intec Tłokowy Pingwin (CN-02WF2)

Ciekawym urządzeniem w prezentowanym zestawieniu jest inhalator dla dzieci marki Inec. To niewielki, niezwykle poręczny sprzęt, który występuje w obudowie imitującej pingwina. Taka konstrukcja z pewnością sprawi, że małe dzieci podejdą do inhalacji z ciekawością i chęcią poznania urządzenia, a nie ze strachem i obawą przed całym procesem. To może znacznie ułatwić rodzicom przeprowadzanie tego rodzaju terapii. Urządzenie po włączeniu jest natychmiast gotowe do pracy i umożliwia ciągły proces rozpylania leku. Producent do sprzętu dołączył dodatkowe maseczki różnej wielkości, dzięki czemu z inhalacji mogą również korzystać dorośli.

4. Inhalator dla dzieci MED2000 CX Aerokid Nebulizator

Kolejne miejsce w rankingu inhalatorów dla dzieci zajmuje urządzenie marki MED2000. To wysokiej klasy inhalator pneumatyczny, który jest zasilany kablem sieciowym. Wyróżnia go przede wszystkim wysoka jakość wykonania, dzięki wykorzystanym w procesie produkcji komponentom opornym na zniszczenie, złamanie i zepsucie. Urządzenie zostało wyposażone w duży pojemnik na lek, który pomieści aż 6 ml substancji. Dzięki obecności opatentowanego rozpylacza Andy Flow sprzęt w ekspresowym tempie rozpyla lek do dróg oddechowych dziecka, dzięki czemu działa skutecznie i błyskawicznie.

3. Inhalator dla dzieci Helpmedi NebuCare zestaw do nebulizacji niemowląt i dzieci

Jednym z najlepszych inhalatorów dla dzieci dostepnych obecnie na rynk jest kieszonkowe urządzenie marki Helpmedi. To sprzęt który cieszy się licznymi rekomendacjami pediatrów oraz zadowolonych z jego posiadania rodziców, co świadczy o jego wysokiej jakości. To bardzo poręczne urządzenie, które należy do grupy inhalatorów siateczkowych. Jego ładowanie odbywa się poprzez podłączenie kabla sieciowego, dzięki czemu z łatwością można zabierać go w podróż. Jego niewątpliwym atutem jest niemal całkowicie bezgłośna praca, co sprzyja inhalowaniu maluchów, które nie denerwują się z powodu zbyt dużego hałasu.

2. Inhalator dla dzieci MEDEL FAMILY PLUS ELEFANTE

W rankingu inhalatorów dla dziecka nie mogło zabraknąć urządzenia marki Medel. To inhalator dla najmłodszych, do którego dołączone zostały różne wielkości maseczek, naklejka oraz kolorowanka i kredki. Jego fenomen polega na obecności specjalistycznego systemu, który ogranicza utratę leku po jego rozpyleniu, dzięki uwalnianiu substancji farmakologicznej podczas brania wdechu przez malucha. Urządzenie jest niewielkie i niezwykle łatwe w czyszczeniu, dzięki czemu jego przechowywanie czy przenoszenie nie stanowi problemu.

1. Inhalator dla dzieci AGU Baby Inhalator Kompresowy z Nebulizatorem

Najlepszym inhalatorem dla dzieci w prezentowanym rankingu jest urządzenie marki AGU Baby. To świetnej jakości, kompresowy inhalator z nebulizatorem, dzięki czemu proces rekonwalescencji malucha jest naprawdę szybki. Wydajny silnik i dobrze dobrane elementy sprzętu sprawiają, że inhalacja przebiega bardzo sprawnie, dzięki czemu nie dochodzi do pojawienia się znudzenia i zniechęcenia u dziecka. Unikalny system wyciszający sprawia, że sprzęt marki AGU Baby jest bardzo cichy, co pozwala opanować strach i opór u maluchów. Dodatkowo do zestawu producent dołączył maseczki do inhalacji różnej wielkości, specjalną końcówkę do nosa oraz filtry. Prezentowany inhalator z pewnością jest wart zakupu, a poświadczeniem jego jakości są liczne polecenia ze strony lekarzy i rodziców. 

Rekomendowane rankingi: