Ranking najlepszych okularów przeciwsłonecznych - TOP 5!

Z pewnością będąc rodzicem, jak nikt inny dbasz o zdrowie i bezpieczeństwo swojej pociechy. Zwracasz szczególną uwagę na jego zdrowe odżywianie, uzupełnianie ważnych witamin oraz regularne wspieranie układu odpornościowego. Jednak zagrożeniem dla zdrowia dziecka nie są tylko same patogeny czy niewłaściwa dieta, ale również zjawiska atmosferyczne, jak słońce, które najwięcej szkód może wywołać w porze letniej. W sezonie wakacyjnym, choć jest niezwykle przyjemnie i ciepło, nietrudno o poparzenia czy podrażnienia. Dlatego przed każdym wyjściem na zewnątrz należy smarować skórę dziecka odpowiednim kremem z filtrem, który zapobiega oparzeniom, ubierać je w lekką, ale zakrywającą ciało odzież, a także powinno się wyposażyć pociechę w odpowiednie okulary słoneczne. Promienie ultrafioletowe emitowane przez słońce są bowiem tak intensywne, że dłuższy kontakt z nimi bez odpowiedniego zabezpieczenia może przyczynić się do powstawania zaburzeń wzroku. Jednak nie wszystkie dostępne na rynku okulary przeciwsłoneczne posiadają odpowiedni filtr UV. Z tego względu zawsze warto dużo wcześniej zapoznać się ze szczegółami interesującego produktu. Poniżej przedstawione zostały najciekawsze oraz najbardziej funkcjonalne okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – ranking ten pomoże Ci znaleźć estetyczne modele zapewniające jednocześnie odpowiednią ochronę oczu każdego malucha.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – ranking

5. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci Babiators Polaryzacja Keyhole The Agent 0-2

Dziecięce okulary przeciwsłoneczne marki Babiators znalazły się na piątym miejscu rankingu. Są dostosowane dla najmłodszych maluchów w wieku od sześciu miesięcy do sześciu lat. Zostały zaopatrzone we wbudowane polaryzacyjne, niebieskie szła, które zapewniają wysoką ochronę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Ponadto posiadają modny, unikalny design, który spodoba się nawet najbardziej wymagającym dzieciom. Akcesorium zostało wykonane z elastycznej gumy wolnej od BPA, gwarantującej nie tylko trwałość użytkowania, ale i bezpieczeństwo noszenia przez najmłodszych użytkowników. Miękkie tworzywo minimalizuje ryzyko wystąpienia otarć oraz jest w pełni bezpieczne w razie upadku – okulary nie zrobią maluchowi krzywdy. Prezentowany produkt dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych.

4. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci Julbo Line Dark Blue/Blue 4-8

Na czwartym miejscu uplasowały się okulary przeciwsłoneczne dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym firmy Julbo. Model ten można kupić w różnych kolorach, które będą odpowiednie zarówno dla chłopczyków, jak i dziewczynek. Noszenie okularów przeciwsłonecznych latem powinno być priorytetem, gdyż filtry w szkłach opóźniają proces starzenia rogówki oka, co procentuje w przyszłości dobrym i zdrowym wzrokiem. Model ten sprawia, że maluchy chętnie stosują tego typu ochronę. Akcesorium jest odpowiednie dla małych sportowców lub bardzo aktywnych dzieci – specjalna, elastyczna konstrukcja stworzona została do zapewnienia bezpieczeństwa oraz trwałości użytkowania nawet w najtrudniejszych, najbardziej wymagających warunkach. Z tego względu rodzice uważają tę propozycję za jedne z najlepszych okularów dla dziecka, które nie potrafi usiedzieć dłużej w jednym miejscu i wykazuje potrzebę niemal ciągłego ruchu.

3. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci Black Rozz KIELTA

Wyjątkowe okulary przeciwsłoneczne dla dzieci Black Rozz zajęły trzecie miejsce w rankingu. Są odpowiednie dla każdego dziecka w wieku przedszkolnym, które przykłada sporą wagę do swojego wyglądu oraz ubioru. Prezentowany model sprawdzi się w przypadku chłopców i dziewczynek w wieku od czterech do sześciu lat. Okulary francuskiej marki KIELTA, które posiadają powłokę antyrefleksyjną z niebieskim filtrem, wykonane zostały z trwałego i elastycznego materiały TPE. Oprawki w żadnym miejscu nie uciskają dzięki elastycznemu materiałowi elastyczne oraz cechują się lekkością. Zapewniają maksymalną ochronę oczu dziecka i w pełni pochłaniają promieniowania UVA, UVB i UVC. Są odporne na potłuczenia i wysokie temperatury, dlatego niestraszne im zabawy na zewnątrz oraz wewnątrz.

2. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci Babiators Aces Aviator Wicked White niebieskie szkła

Drugie miejsce rankingu, w którym umieściliśmy pięć propozycji najlepszych okularów dla dzieci zajął model Aces Aviator Babiators w uniwersalnym białym kolorze. Prezentowany produkt jest unikalny i niepowtarzalny – będzie odpowiedni dla dzieci nielubiących monotonii, ponieważ dzięki nim z pewnością wyróżnią się z tłumu. Do białych oprawek zostały dopasowane niebieskie szkła wyposażone w ochronny filtr UV. Są odpowiednie dla tych młodszych dzieci, jak i nastolatków. Producent wykonał je z elastycznej gumy, co zapewnia trwałość i bezpieczeństwo użytkowania. Akcesorium zapewnia pełną ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB oraz najwyższą klasę optyczną ograniczającą intensywne światło słoneczne. 

1. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci Polaroid PLD/S 8034 807 55 M9

Na pierwszym miejscu rankingu z najlepszymi okularami przeciwsłonecznymi dla dzieci znalazł się produkt marki Polaroid. Modny wzór w różnych kolorach z pewnością przypadnie do gustu młodym miłośnikom mody. Model ten zapewni odpowiednią ochronę oczu dzieci przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oraz posiada przydatną funkcję regulowania nosków. Okulary polaryzacyjne Polaroid schowane są w eleganckim, twardym futerale zapobiegającym ewentualnym zniszczeniom delikatnego akcesorium. Powyższe cechy sprawiają, że rodzice uważają je za najlepsze okulary przeciwsłoneczne dla dzieci.

Rekomendowane rankingi: